Konstrukcja - Fotowoltaika Wielkopolska

Konstrukcja wsporcza pod instalację fotowoltaiczną wystawiona jest na szereg czynników testujących jej długowieczność, są to między innymi wiatr, wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, zasolone środowisko, amoniak, zmiany temperatur. Dlatego tak ważne jest aby była wykonana z odpowiednich materiałów. Konstrukcje na których pracujemy wykonane są ze stali nierdzewnej, aluminium i zabezpieczone zaawansowaną powłoką Magnelis®. 

Obok materiałów użytych do produkcji konstrukcji ważny jest też jej odpowiedni montaż.

Prawidłowo wykonana konstrukcja stanowi pewne podparcie dla paneli, nie pozwalając im wpadać w wibracje podczas silnych wiatrów, oraz równomiernie rozkłada ciężar zalegającego śniegu. Stelaż ułożony równo w jednej płaszczyźnie zapobiega nadmiernemu naprężaniu modułów podczas ich dokręcania.   

Poniżej przedstawiamy Państwu stosowane przez nas rozwiązania, oraz odnośniki na strony naszych partnerów pozwalające na podgląd 3D.

 • Dach skośny
 • Dach płaski
 • Konstrukcje naziemne

Systemy na dach skośny

Blachodachówka

Dachówka ceramiczna

Blacha Trapezowa

Blacha Trapezowa

Gont łupek

Dachówka karpiówka

Rąbek blaszany

Dach Płaski – inwazyjny

Konstrukcja przytwierdzona jest bezpośrednio do dachu za pomocą specjalnych śrub osadzonych w otworach za pomocą kotew chemicznych, całość uszczelniona jest za pomocą gumowych podkładek i specjalnych mas hydroizolacyjnych. Główną zaletą takiego rozwiązania jest niska masa konstrukcji względem systemów balastowych.

KONSTRUKCJA DWUPODPOROWA – MODUŁY POZIOMO

KONSTRUKCJA DWUPODPOROWA – MODUŁY PIONOWO

×
img

  Zapytaj o wycenę

  Informacje kontaktowe

  Numer telefonu

  691 667 863

  Adres e-mail

  klient@foto-volt.pl