Gospodarstwo domowe - Fotowoltaika Wielkopolska

Sprawdź ile zaoszczędzisz

Instalacja w okresie ¼ czasu gwarancji pracuje na swój zwrot z inwestycji natomiast pozostałe ¾ to czysta oszczędność.

Wsparcie możliwe do uzyskania:

  Jak często dostajesz rachunek za prąd?
  Ile wynosi Twój rachunek za prąd (zł)

  Roczne koszty (zł) - ceny na 2022r.

  Roczne zużycie (kWh)

  Roczne koszty (zł) - ceny na 2023r.

  Sugerowana moc PV (kW)

  Szacunkowy koszt instalacji (zł)

  Adres e-mail

  Numer telefonu

  • Program “Mój prąd” – ogłoszenie kolejnego naboru i warunków przyznania już na początku 2021r. Zachęcamy do obserwowania aktualnych informacji pod adresem https://mojprad.gov.pl/ 

  • Program Czyste powietrze – program będzie trwał do 2029 r. przeznaczono na ten cel 103 mld zł. Wysokość wsparcia na mikro instalację fotowoltaiczne w tym programie aktualnie wynosi 5 000zł a więc tyle samo co w programie “Mój prąd”. Programów “Czyste powietrze” i “Mój prąd” nie można łączyć. Więcej informacji pod adresem    https://czystepowietrze.gov.pl/

  • Ulga termomodernizacyjna – ulga podatkowa, która weszła w życie 01.01.2019 roku, dająca możliwość odliczenia od podstawy obliczenia podatku dochodowego (lub przychodów w przypadku podatku zryczałtowanego) kosztów poniesionych na przeprowadzenia przedsięwzięć termomodernizacyjnych w domu jednorodzinnym, zalicza się do nich również instalacje fotowoltaiczne. Kwota którą możemy odliczyć zostaje pomniejszona o wartość dotacji uzyskanych z innych programów. Przykład: Wartość instalacji 30 000 zł – 5 000 zł (“Mój prąd” / “Czyste powietrze”) = 25 000 zł – kwota którą odliczamy od podstawy opodatkowania (max. 53 000zł / osoba)

  • Preferencyjny kredyt na instalację fotowoltaiczną

  Coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na wybór instalacji wykorzystujących odnawialną energię słoneczną. Nic dziwnego – zastosowanie fotowoltaiki w domu wiąże się z wieloma profitami. Głównym atutem tego rozwiązania jest znaczne obniżenie rachunków za prąd, a także zapewnienie sobie swego rodzaju samowystarczalności energetycznej. Warto również pamiętać, że gospodarstwa, które będą produkować większe ilości energii mogą także posługiwać się możliwością jej magazynowania w sieci oraz korzystać z atrakcyjnych opustów, które w porównaniu z własnymi magazynami energii wychodzą znacznie taniej. Decyzja o wyborze fotowoltaiki dla domu jest jedną z poważniejszych, jakie stoją przed każdym gospodarstwem domowym, gdyż wiąże się ze znacznymi kosztami początkowymi. By ułatwić ten wybór, nasza firma zapewnia wycenę instalacji fotowoltaicznych oraz kalkulację przewidywanych oszczędności na jakie możemy liczyć decydując się na montaż.

  FAQ

  Montaż instalacji fotowoltaicznej na domach jednorodzinnych zwykle trwa od 1 do 3 dni.

  Zakład energetyczny zobowiązany jest do wymiany licznika w okresie do 30 dni od złożenia dokumentów. Jednak zwykle czas oczekiwania to 1 - 2 tygodnie.

  Najkorzystniejsze jest rozliczenie roczne, ponieważ pozwoli nam to uniknąć opłacania faktur prognozowanych.

  ×
  img

   Zapytaj o wycenę

   Informacje kontaktowe

   Numer telefonu

   691 667 863

   Adres e-mail

   klient@foto-volt.pl

   Adres

   Chełminko 23,
   64-550 Duszniki