Falowniki - Fotowoltaika Wielkopolska

Falownik jako urządzenie uzdatniające wyprodukowaną energię do konsumpcji przez odbiorniki zasilane napięciem prądu przemiennego, oraz do odprowadzania nadwyżek do sieci publicznej, jest najważniejszą częścią każdej instalacji fotowoltaicznej. Dlatego tak ważne jest aby był to produkt niezawodny, pozwalający na bezawaryjną pracę przez długie lata. Bardzo dużo o jakości wykonania falownika mówi nam gwarancja jaką dany producent gotów jest przyznać na swój produkt. Bezawaryjna praca inwertera jest tak samo ważna dla naszych klientów jak i dla naszej firmy, ponieważ dobry jakościowo falownik to zadowolony klient i brak konieczności serwisu z naszej strony. Dlatego rekomendujemy naszym klientom głównie 3 sprawdzone produkty, których specyfikację podajemy poniżej.

SolarEdge

Jest to falownik produkcji Izraelskiej, oparty na innowacyjnej technologii znacznie różniącej się od całej reszty tzw. falowników stringowych. Technologia ta opiera się na optymalizatorach mocy montowanych bezpośrednio do każdego panelu fotowoltaicznego, co pozwala m.in na szczegółowy podgląd pracy i wydajności każdego modułu. Optymalizatory mają za zadanie dostosowywać charakterystykę prądowo napięciową niezależnie dla każdego modułu, co pozwala na pracę z maksymalną sprawnością każdego modułu przy różnym stopniu nasłonecznienia. Dużym atutem tego rozwiązania jest fakt iż w tym systemie każdy moduł pracuje niezależnie, nie mając wpływu na pracę pozostałych paneli.

Huawei

Huawei to gigantyczne przedsiębiorstwo, jeden z największych na świecie producentów elektroniki. Tak się składa, że są też największym na świecie producentem falowników. Inwertery Huawei to totalna odwrotność przysłowiowej chińszczyzny. Mają najlepsze wyniki wydajności na świecie, bijąc nawet SMA i Froniusa, co potwierdzają wyniki sprawności ważonej oraz testy PVEL, w których falownik ten zdobył liczne wyróżnienia TOP PERFORMER. Dużym atutem tych falowników są dodatkowe zabezpieczenia podnoszące bezpieczeństwo całej instalacji takich jak: wbudowane ogranicznik przepięć czy np. AFCI (zwarciowy przerywacz łuku elektrycznego).

W pierwszym kwartale 2021r. Huawei wypuszcza na rynek europejski falowniki serii “M1” obsługujące optymalizatory mocy o takiej samej zasadzie działania co w przypadku falownika SolarEdge. 

BB Eco

Falownik polskiej produkcji, oparty na konstrukcji Sofar Solar, czyli falownika światowego giganta, który według prognoz w 2021r. będzie 3 inwerterem pod względem sprzedaży w Polsce. Inwerter posiada wbudowany wyświetlacz, co w obecnych czasach jest coraz rzadziej spotykane. Podstawową jego zaletą oprócz bardzo wysokiej wydajności jest prostota wykonania – jak wiadomo, im prostsza konstrukcja tym mniej elementów mogących ulec awarii w przyszłości. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w przypadku falownika BB Eco obsługę gwarancyjną realizuje bezpośrednio nasz rodzimy producent.

×
img

  Zapytaj o wycenę

  Informacje kontaktowe

  Numer telefonu

  691 667 863

  Adres e-mail

  klient@foto-volt.pl